Na světě jsou nové Impulsy
Milí příznivci časopisu Impulsy,
je tu poslední číslo letošního roku, ve kterém jsme se tentokrát zaměřili na tematiku umělé inteligence, UI, nebo chcete-li, AI.
Najdete v něm:
- Zamyšlení Míly Lince z Městské knihovny v Praze o tom, proč AI patří do knihoven a knihovny patří do světa AI. 
- Inspiraci z malé knihovny Kostice, ve které Ivana Rampáčková učí programovat děti. 
- U kávy jsme vyzpovídali Natálii Káčovou z KISK FF MU v Brně, která představila projekt knihovny.ai a dále Lucii Harmáčkovou ze společnosti SCIO, která nás blíže seznámila s aplikací Sciobot, jež blíže zapojuje AI do vzdělávání. 
- Nechybí ani rubrika Literární kritika, v níž se tentokrát Tereza Nakládalová zaměřila na knihu Iva a Ema od Anety Navrátilové a na knihu Radka Starého Arila: Stříbrné město. 
- Na závěr se můžete podívat na výsledky ankety Jak to chodí v knihovnách: Knihovníci a AI, ve které jsme se snažili zmonitorovat vztah knihovníků k této problematice. 
Přejeme Vám krásný adventní čas a pod stromečkem spoustu nekonečných příběhů!
Za tým redakce Impulsů
Iveta Cehelská
šéfredaktorka

