Krabička

Jednoho dne se v lese objeví krabička, o které nikdo nic neví, a něco nebo někdo v ní asi je...

Autor: Petra Poláčková
Rubrika:
Datum publikace: 06.11.2023 | Ročník 9

Autor knihy

Isabella Paglia

O knize

Jednoho dne se v lese objeví krabička, o které nikdo nic neví. Má jen dvě dírky, něco nebo někdo v ní asi je. Zvířátka se každý den chodí na krabičku dívat, mluví na ni, pořádají u ní oslavu narozenin a piknik. Obyvatelé lesa jsou sice hodně zvědaví, ale dávají obsahu krabičky čas se rozhodnout, kdy se bude cítit se s nimi seznámit. Až ve správný čas se krabička otevře a vyletí z ní krásný papoušek, který kamarádům děkuje, že s ním měli trpělivost a počkali, až on sám bude připravený vyletět z úkrytu.

Využití knihy

Moc pěkný příběh na upevnění kolektivu, dá se s ní krásně pracovat ve školce, kde se děti učí respektovat jeden druhého, pracovat jako tým. Při čtení knížky můžou hádat, co je v krabičce, jestli je to zvíře, věc? Proč to ono asi nechce krabičku opustit, z čeho může mít obavy? Bavit se o tom, co je to respekt a proč je důležitý, zvláště ve větší skupině lidí. Opět můžeme na tvořivé dílně malovat věc, která si myslíme, že je v krabičce ukrytá. Nakonec lektor dětem odtajní poslední obrázek s papouškem.

Zdroj

PAGLIA, Isabella. Krabička. Překlad Jan Ctibor. Vydání první. Praha: Portál, 2023. 28 nečíslovaných stran. ISBN 978-80-262-2021-3.