Vtipné zadky, fikané zobáky

Neobyčejná encyklopedie, která ukazuje nový pohled na svět zvířat...

Autor: Petra Poláčková
Rubrika:
Datum publikace: 06.11.2023 | Ročník 9

Autoři knihy

Alex Morss a Sean Taylor

O knize

Neobyčejná encyklopedie, která ukazuje úplně nový pohled na svět zvířat. Zabývá se zvířaty, která se narodila, aby nezapadla a dala na obdiv specifické části svého těla. Určitá zvířata na planetě nám můžou připadat zvláštní, ovšem příroda přesně ví, proč je stvořila právě se zajímavým vzezřením. V knize se řeší barevné zadky, především opic, anatomie zobáků, nepochopitelné prsty nebo neobvyklé uši. Všechny tyto rozmanitosti, jak už to v přírodě bývá, mají svůj logický důvod.

Využití knihy

Kniha rozhodně zaujme už svým názvem a ilustracemi. Může být velkým zpestřením do hodin Přírodopisu a určitě motivuje děti k učení. Žákům by mohla přispět jako námět k jejich vlastnímu projektu na téma zajímavosti ve zvířecí říši. Dále by mohla fungovat jako podpůrný materiál k řešení kolektivních odlišností mezi spolužáky, např. pokud je některý žák znevýhodněný, můžeme se o tom ve třídním kolektivu bavit, najít mu formu pomoci anebo společně vymyslet, v čem může být jeho znevýhodnění vlastně užitečné.

Zdroj

MORSS, Alex. Vtipné zadky, fikané zobáky. Překlad Olga Polišenská. Praha: Dobrovský s.r.o., 2023. 48 stran. Drobek. ISBN 978-80-277-2240-2.