Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Kreativní učení pro děti a mládež v Knihovně Jiřího Mahena v Brně

Knihovna Jiřího Mahena v Brně ve školním roce 2022/2023 realizuje projekt workshopů a kreativních dílen pro děti a mládež, které lektorují profesionálové v kreativních odvětvích, výtvarníci, literáti, umělečtí pedagogové a další profese kulturního a kreativního sektoru. Cílem projektu je rozšířit nabídku Knihovny Jiřího Mahena v Brně o vzdělávací volnočasové aktivity pro děti a dospívající do 18 let lektorované odborníky v kreativních odvětvích. Tvůrčí dílny, kurzy a workshopy umožní účastníkům být součástí prožitkové muzikoterapeutické dílny, osvojit si techniky tvůrčího psaní, podílet se v týmu na tvorbě animovaného filmu, získat dovednosti lidových uměleckých řemesel regionu Slovácka, jako je výroba batikovaných kraslic či drátování nebo se účastnit 2 hudebních workshopů o lidových písních s tématy zimy, vánočních zvyků a tradic spojených s jarem.

Aktivity jsou financovány z Národního plánu obnovy v rámci Výzvy č. 3/2022 – Podpora projektů kreativního učení Ministerstva Kultury.

Program 2022

 • 2. 12. / Drátování pro děti s Ester Benešovou
  První lekce dvojdílného workshopu představí mj. základy techniky drátování a děti si vyzkouší výrobu drátovaného šperku nebo dekorativního drátovaného výrobku.
 • 9. a 10. 12. / Stop Motion workshop pro děti do 15 let
  V průběhu šestihodinového workshopu rozděleného do 2 dnů si děti vyzkouší tvorbu animovaného filmu technikou Stop Motion.
 • 16. 12. / Drátovaná keramika s Ester Benešovou
  Druhá lekce dvojdílného workshopu přiblíží mj. historii tohoto řemesla a děti si vyzkouší odrátovat hrneček, talířek, misku nebo jiný kus nádobí dle vlastního výběru.
 • Dílny tvůrčího psaní
  Tvůrčí psaní je hravé, zábavné a může sloužit jako sebepoznávací aktivita. Přemýšlení skrze psaní tříbí projev i vztah k sobě samému. Kurzy tvůrčího psaní vás provede autorka, dramaturgyně, scenáristka a zkušená pedagožka Irena Kocí (FMK UTB ve Zlíně). Pro mladé psavce 12–18 let.
  Datum, čas a místo konání budou upřesněny.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku