Počítačové kurzy pro pokročilé (moduly)

Lokalita: Kleinův palác, nám. Svobody 15, 2. patro
Cena: 100 Kč za modul
Lektor: Dalibor Fic
Lektor: Filip Křivánek
Koordinátorka: Michala Hrůzová
Kurz KJM: Počítačové kurzy pro pokročilé (moduly)

Popis kurzu

Na výběr máte 7 modulů, každý modul se skládá ze 2 lekcí po 2 hodinách. Cena jednoho modulu je 100 Kč.

 • Jak si udělat v počítači pořádek
  Naučíme se pracovat s našimi daty (dokumenty, fotky, audio a video), a jak si je v počítači přehledně uspořádat. Ukážeme si také, jak pracovat s flash diskem a se soubory ZIP.

 • Jak nepřijít o svá data
  Vysvětlíme si, jak zálohovat svá data na internetové úložiště, a jak s nimi na něm pracovat. Vyzkoušíme si je nahrávat na internet, stahovat do počítače, a sdílet s ostatními uživateli.

 • Jak stahovat data z internetu
  Ukážeme si, kde na internetu vyhledávat obrázky, a jak si je můžeme stáhnout do počítače. Dále si ukážeme, jak do počítače přidat nové programy, a vybereme ty, které pro nás mohou být užitečné.

 • Jak poslat data přes internet
  Naučíme se pracovat s přílohami v e-mailu – jak pomocí e-mailu posílat a stahovat dokumenty a fotky. Podíváme se také na to, jak někomu přes internet poslat velké soubory.

 • Jak psát texty na počítači
  Naučíme se vytvářet a upravovat dokumenty na počítači. Ukážeme si, jak můžeme napsaný text upravit, a jak do něj vložit třeba obrázek.

 • Jak bezpečně nakupovat na internetu
  Vysvětlíme si, jak funguje nakupování přes internet, a na co si dát pozor. Podíváme se pak na to, kde na internetu vyhledávat zboží, a jak si ho můžeme objednat.

 • Google aplikace
  Představíme si různé služby na internetu a jak s nimi pracovat. Naučíme se vytvářet dokumenty, používat kalendář a psát poznámky.

Přihlášení
e-mailem: incentrum@kjm.cz
telefonicky: pondělí–pátek, 9:00–18:00 hod., na čísle 773 745 626

Neuspokojila vás naše nabídka kurzů? Napište nám, jaký kurz byste uvítali, všechny návrhy pečlivě zvážíme. Vaše náměty pište na adresu incentrum@kjm.cz.