Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

V roce 2021 slavíme významné výročí – 100 let od vzniku Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Pro naše čtenáře a příznivce jsme připravili řadu překvapení a dárků, které zde budeme postupně zveřejňovat. Oslavy zaštiťuje primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

Videopozdrav primátorky města Brna


Videopozdrav ředitelky KJMVideopozdrav ministra školství Roberta Plagy3D vizualizace a soutěž

Navštivte naše nejkrásnější prostory i virtuálně. Zjistěte, co všechno nabízíme a seznamte se také s historií našich budov. Na své cestě naleznete 9 otázek. Jestli je správně zodpovíte, originální předměty z naší kolekce můžou být vaše! Bližší informace o soutěži naleznete ve virtuální Vstupní chodbě ústřední budovy (zelený puntík). Hledejte, soutěžte a hlavně, užijte si prohlídku!

Ústřední knihovna

Otevřít vizualizaci v novém okně

Mahenův památník

Otevřít vizualizaci v novém okně


Nové služby

  • NÁVRATOVÉ BOXY

Od února budou nainstalovány nové návratové boxy, a to u poboček v JundrověKomíněLíšni, Štýřicích a Tuřanech. Díky nim bude možné vracet knihy a časopisy z těchto provozů i v době úplného uzavření či mimo provozní dobu poboček.

 

Nové provozy

  • ZREKONSTRUOVANÁ POBOČKA NA KŘIŽOVATCE

Nově jsme zrekonstruovali pobočku na Starém Brně zvanou Křižovatka, která prošla celkovou opravou v rámci participativního rozpočtu města Brna Dáme na vás. Knihovna Na Křižovatce je otevřena každou středu od 14 do 18 hodin, prozatím v režimu výdejového okénka.

  • NOVÁ POBOČKA VE ŠTÝŘICÍCH

Otevřeli jsme zcela novou pobočku na Vojtově 7 s bezbariérovým přístupem. Ve velkých prostorech se nachází oddělení pro děti i dospělé, přednáškový sál či Family Point. V nabídce je bohatý knihovní fond a široká škála služeb. Pobočka je otevřena v tyto dny: pondělí, úterý, čtvrtek 10–12 a 13–18 hod. a pátek 10–15 hod., prozatím v režimu výdejového okénka.


Zmínky v médiích

 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku