Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Centrum dětského čtenářství

O nás

Centrum dětského čtenářství vzniklo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v r. 2009. Jeho vznik vyvolala potřeba centra, které by na Moravě zajišťovalo a koordinovalo aktivity na podporu čtenářství a snaha zprostředkovat velké vzdělávací aktivity regionům a přivést zajímavé a známé osobnosti (více).


Aktuality

Záložka do knihy spojuje školy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knihovna Jiřího Mahena v Brně vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2020 11. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze. Elektronické přihlášky jsou přijímány přes tento odkaz do 24. září 2020.

Časopis IMPULSY 

Impulsy

Vydali jsme nové číslo časopisu IMPULSYkteré se zaměřuje na ženy. Ženy spisovatelky. Ženy knihovnice. Ženy historie. Zjistili jsme, jaké ženy spisovatelky jsou v dětské literatuře ty nejoblíbenější. A hlavně – vybrali jsme ty nejzajímavější knihy pro děti a mládež, které se věnují ženám a tomu, co v životě dokázaly. Přejeme vám příjemné a poučné čtení.

Publikujeme


Fotogalerie výběr

Seminář CDC zaměřený na volnočasové aktivity a kroužky, jež knihovny pro své dětské čtenáře pořádají nejen v odpoledních hodinách. Součástí semináře bylo několik praktických workshopů.

Datum konání: 20.6.2018 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku