Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Centrum dětského čtenářství

O nás

Centrum dětského čtenářství vzniklo v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v r. 2009. Jeho vznik vyvolala potřeba centra, které by na Moravě zajišťovalo a koordinovalo aktivity na podporu čtenářství a snaha zprostředkovat velké vzdělávací aktivity regionům a přivést zajímavé a známé osobnosti (více).


Aktuality

Čtenářská burza nápadů 2019 v Brně

Vytváříme společenství nad knihou
Nápady a inspirace pro práci s dětskými čtenáři

Pondělí 14. října 2019, 9.00 – 16.00, Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno

Na co se můžete těšit:

  • čtenářské lekce a tipy k současným knihám pro děti a mládež
  • setkání s autorem
  • příležitost ke sdílení zkušeností

Akce je vhodná pro pedagogy 1. i 2. stupně ZŠ, knihovníky, pedagogy volného času, rodiče a všechny, které zajímá dětské čtenářství. Účast je zdarma. Přihláška zde: http://www.novaskolaops.cz/ctenarska-burza-napadu-rijen2019-brno.

Čtenářský klub pro děti ročník 2018/2019

https://www.kjm.cz/data/fotogalerie_2018/ctenar.jpgV novém školním roce otevíráme druhý ročník čtenářského klubu pro děti od 8 do 12 let. V případě zájmu je třeba vyplnit přihlášku a odevzdat ji do 15. 9. 2018 v Knihovně pro děti a mládež (Kobližná 4). První setkání se koná 19. 9. 2018 v 15.30 hod. 

Záložka do knihy spojuje školy 2018

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2018 9. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice:

Časopis IMPULSY 

ImpulsyVydali jsme předprázdninové číslo časopisu IMPULSY. Opět zde najdete tipy na aktuální a zajímavé knihy pro děti a mládež, seznámíme vás s možnostmi výuky informačního vzdělávání v knihovnách, zabrousíme do světa japonského komiksu aj. Přejeme vám příjemné a poučné čtení.

Publikujeme


Fotogalerie výběr

Seminář CDC zaměřený na volnočasové aktivity a kroužky, jež knihovny pro své dětské čtenáře pořádají nejen v odpoledních hodinách. Součástí semináře bylo několik praktických workshopů.

Datum konání: 20.6.2018 
Vytisknout stránku Vytisknout stránku