Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

DĚTI A MLÁDEŽ

AKTUALITY

Rozdáváme ceny za letní soutěž

Na ty, kteří přes léto vyplňovali naše cestovatelské čtenářské deníky, čeká v Knihovně pro děti a mládež odměna. Přijď nám ukázat svůj deník a odměna je tvoje!


POŘADY PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Září a říjen - Poprvé do školy, poprvé do knihovny: registrace prvňáčků zdarma


Z POBOČEK


KLUBOVÁ SETKÁNÍ

Klub šikulek

Vyrob si každý měsíc něco pěkného pro radost! Klub je určen pro holky od 9 do 15 let. Přihlásit se můžeš na pobočce nebo na e-mail: osada@kjm.cz.

Klub deskových her

Hry jsou k dispozici v místnosti pro mládež TEEN v Ústřední knihovně (3. NP). Taktéž je možné si některou z her půjčit domů nebo se zúčastnit herních setkání v rámci pravidelného programu TEENu.

Veškeré pořady pro děti a mládež sledujte v kalendáři akcí.


PROJEKTY čtenářství odborně

S knížkou do života (Bookstart)

BookstartSKIP ČR se rozhodl připojit k mezinárodnímu projektu Bookstart a v r. 2018 vyhlásil pilotní ročník na podporu čtenářské gramotnosti S knížkou do života. Jedním z cílů je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace společnými akcemi pro rodiny s dětmi (více).

Časopis IMPULSY aktuální číslo

ImpulsyVydali jsme dvojčíslo časopisu IMPULSY. Opět zde najdete tipy na aktuální a zajímavé knihy pro děti a mládež, tematicky jsme se zaměřili na handicapy v knihovnách a na mezigenerační vztahy. Přejeme vám příjemné a poučné čtení.

Besedy projektu Ruku v ruce ke stažení

Ruku v rucePokud ve své praxi pracujete s dětmi s různými druhy handicapů, jistě přivítáte metodický materiál, který vzešel z činnosti projektu Ruku v ruce, jenž napomáhal odstraňovat bariéry mezi těmito dětmi a dětmi z majoritní společnosti prostřednictvím bloků tematických besed a integračních programů.

V metodickém materiálu najdete zpracovaná témata všech besed a realizovaných integračních programů. Budeme rádi, když nám k textům napíšete svůj komentář.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku