Krátce o službě

Pro veřejnost

Prostor TEEN v Knihovně pro děti a mládež Ústřední knihovny je určen výhradně teenagerům. Nabízí prostor pro relaxaci, studium, deskovky, spoustu knih, časopisů a komiksů.
Bez registrace můžete v prostoru TEEN relaxovat, studovat, přečíst si knihy, časopisy, komiksy, zahrát si deskové hry. Navštívit můžete také akce, které TEEN pořádá.

Pro naše čtenáře

Čtenáři s platnou registrací si mohou zahrát stolní fotbálek a knihy, komiksy, časopisy či deskovky vypůjčit domů.

TEEN je místo určené primárně pro mládež 13+, ale jsou vítáni všichni, kdo dodržují základní pravidla slušného chování a respektují ostatní. Je to volně přístupné místo, kde mládež může trávit volný čas čtením, učením nebo čistě jen chillováním, a kde není potřeba mít čtenářskou průkazku. Jsou zde křesílka, koutek speciálně na odpočinek, čtení nebo učení, fotbálek, komiksy, časopisy nebo i deskové hry. I kvůli tomu, že je TEEN hate free zóna se snažíme, aby to bylo bezpečné místo pro všechny, kdo k nám zavítají, a proto vznikl i Duhový point se schránkou na dotazy, kam mohou vhazovat vzkazy, které se týkají například osobních problémů se kterými by chtěli poradit, nebo kdyby se potřebovali někomu svěřit. V rámci TEENu existuje klub Manga a anime a také doučování angličtiny. V přednáškovém cyklu Dotykáč se zabýváme netypickými nebo málo známými tématy. Dále pak probíhají různé workshopy především na bázi upcyclingu, tedy přeměny něčeho starého v něco nového, nebo i swap (neboli výměna) knih.

Pobočky, kde lze využít tuto službu