Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

O projektu

Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlašují k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2018 9. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice.


Aktuální ročník

2018: Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice

Cílem česko-slovenského projektu Navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na které libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice, a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy z České republiky. Výměnu záložek mohou školy využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo k poznávání literatury, historie, kultury, regionálních zvyků či života ve Slovenské republice a zároveň i jako průřezové téma do Školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu.

 

Přihláška

Základní školy a osmiletá gymnázia, jež se chtějí zúčastnit česko-slovenského projektu, vyplní elektronickou přihlášku: https://goo.gl/forms/4SWw8gaq8blNpuWh2

Registrace do projektu Záložka do knihy spojuje školy prodloužena do 15. října 2018. Dodatečně přihlášené školy budou spárovány navzájem s přihlédnutím na počet přihlášených žáků.


Archiv

2017: Tajuplný svět knižních příběhů

2016: Čtu, čteš, čteme

Vytisknout stránku Vytisknout stránku