Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Dotazníkový průzkum v KJM

Dotazník pro čtenáře (odkaz na dotazník)   Anketa pro veřejnost (odkaz na anketu)

Vyplňovat je možné v průběhu celého října. Děkujeme, Vašich názorů si velmi ceníme. Informace k průzkumu naleznete na webu KJM – Online knihovna – Dotaznik2021


Logo 100 let KJM

Výročí 100 let KJM

Knihovna má 100 let! Celý rok 2021 se tak ponese ve znamení oslav a překvapení, která pro vás chystáme. Vše pohromadě najdete v nové záložce hlavního menu 100 let KJM.

Knihovna své výročí připomněla výstavou 100 let, 100 otisků KJM. Nyní můžete jednotlivé panely z výstavy postupně najít i na našich pobočkách. Tabulka s rozpisem ke stažení zde.


Ocenění KNIHOVNA ROKU 2021

Knihovna Jiřího Mahena v Brně získala  cenu "Knihovna roku 2021" v kategorii "významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb" za projekt Knihovna na Křižovatce. Tato pobočka byla zrekonstruována díky participativnímu rozpočtu statutárního města Brna "Dáme na vás". Poskytování služeb zajišťují studenti z KISK FF MU.

   cena Knihovna roku 2021          Knihovna na Křižovatce


Velký knižní čtvrtek

se uskuteční 21. 10. 2021 v 17 hodin v atriu KJM na Kobližné.  Letošními hosty budou Pavla Horáková, Andrea Sedláčková, Lucie Vopálenská, Petra Klabouchová a Martin Sodomka. Těšíme se na vás!


Do KJM za vzděláváním

S podzimem ruku v ruce přichází i návrat do školy, který si většina spojuje se vzděláváním. Jenže vzdělávat se člověk nemusí jen do určitého věku a ve škole. Vzdělávání totiž znamená touhu po poznání a je pro každého. A hlavně by to měla být zábava. Záleží pouze na tom, v jakém směru se chcete rozvíjet. Chcete si rozšířit obzory v literatuře? Zajímá vás dění v Evropské unii? Máte v plánu se zdokonalit v nějakém jazyce či v počítačové gramotnosti? Nebo chcete lépe porozumět sobě samým prostřednictvím kreativních terapií? S tím vším vám můžeme pomoci. Stačí, když si vyberete z našeho programu či literatury a ponoříte se do problematiky, která vás zajímá. Programy nabízíme v Ústřední knihovně a na pobočkách, a to jak pro veřejnost, tak pro školy a školky.


Poprvé do školy – Poprvé do knihovny

Rodiče,
půjdou Vaše děti  Poprvé do školy? Vezměte je také Poprvé do Knihovny! V září a říjnu jsou registrace i přeregistrace pro prvňáčky zdarma na všech našich provozech. V Týdnu knihoven (4. – 10. října) se pak uskuteční slavnostní pasování, sledujte aktuální program ve své knihovně!


Integrační aktivity v Knihovně Jiřího Mahena v Brně 2021: ŽIJEME V JEDNOM MĚSTĚ, ALE ZNÁME SE?

Knihovna Jiřího Mahena v Brně v roce 2021 realizuje projekt zaměřený na cizince žijící v Brně. Náš projekt je součástí širšího projektu „Integrace cizinců ve městě Brně II“, spolufinancovaném Ministerstvem vnitra ČR. Jeho hlavním řešitelem je Statutární město Brno a Knihovna Jiřího Mahena v Brně je zde se svým podprojektem v roli jednoho z partnerů. V letošním roce se zaměřujeme především na vietnamskou a ukrajinskou komunitu. Seznamte se s podrobnějšími informacemi o projektu.


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku