E-knihy a audioknihy

Služba KJM: E-knihy a audioknihy

Krátce o službě

Pro naše čtenáře

Ve spolupráci se společnostmi Palmknihy (poskytovatel e-knih a audioknih) a Flexibooks (poskytovatel e-knih) nabízíme čtenářům možnost výpůjčky e-knih a audioknih. E-knihy a audioknihy je možné číst pouze v aplikacích poskytovatelů. Čtenářům umožňujeme vypůjčit si souběžně 3 e-knihy od Palmknih + 2 e-knihy od Flexibooks + 2 audioknihy od Palmknih, to vše na 31 dnů. Za výpůjčku e-knihy je účtován poplatek dle Ceníku, výpůjčka audioknihy je zdarma.

Návod jak službu využít

Při půjčování je potřeba dodržet posloupnost několika kroků:

 1. Vytvořte si účet u společnosti Palmknihy nebo Flexibooks podle toho, o jaké tituly máte zájem. V účtu uveďte stejnou e-mailovou adresu, jakou máte ve čtenářském kontě. Nemáte-li ve čtenářském kontě e-mailovou adresu uvedenou, můžete si ji doplnit, nebo o doplnění požádat na kterémkoliv provoze.
 2. Stáhněte si aplikaci pro čtení vypůjčených e-knih. Aplikace společnosti Palmknihy je k dispozici pro Android (5.0 a vyšší verze) na Google Play, pro iOS na App Store. Aplikace společnosti Flexibooks pro Android (od verze 4.0 do 9.0) na Google Play, pro iOS na App Store. Aplikaci společnosti Flexibooks lze instalovat i na notebook či PC s Windows.
 3. Přihlaste se do svého čtenářského konta a vyhledejte knihu, která vás zajímá. Je-li k dispozici v podobě e-knihy, zjistíte v liště pod popisem knihy. Doporučujeme vám využít také náhled e- knihy pro ověření, zda máte o výpůjčku skutečně zájem.
 4. Klikněte na text Půjčit si e-knihu, přečtěte si a potvrďte podmínky služby.
 5. Přihlaste se do aplikace společnosti Palmknihy nebo Flexibooks, kde se vám zobrazí vypůjčená e-kniha. V případě, že se vám kniha v aplikaci nezobrazí, doporučujeme kontaktovat zákaznickou podporu společnosti Palmknihy nebo společnosti Flexibooks.

Jak číst vypůjčené e-knihy a audioknihy

Palmknihy
(e-knihy a audioknihy)

Čtečka e-knih/audioknih

 • Pro čtení vypůjčených e-knih/audioknih lze využít pouze čtečky s instalovanou aplikaci Palmknihy.

 • Aplikaci Palmknihy lze nainstalovat na čtečky e-knih/audioknih se systémem Android. Například zařízení: Onyx Boox (Poke, Nova, Note, Max), inkBook (Classic, Prime, Lumos, Explore), C-TECH Lexis, Energy eReader Pro.

 • Podrobné informace o instalaci aplikace Palmknihy do čteček naleznete na stránkách společnosti Palmknihy.

 • Aplikaci není možné nainstalovat na některé elektronické čtečky s vlastním uzavřeným systémem (např. Kindle nebo PocketBook).

Aplikace pro Android

Aplikace pro iOS

 • iOS (verze 11 +), iPhone a iPad - ke stažení na App Store.

Flexibooks
(e-knihy)

Aplikace pro Android

 • Android verze 4.x – 9.0, tablet, smartphone - ke stažení na Google Play.

 • Aplikace v nových verzích Android již není podporována!

Aplikace pro iOS

 • iPadOS 15, 16, iPad - ke stažení na App Store.

Aplikace pro Windows

Čtení online

 • V aktuálním prohlížeči na počítači, tabletu, smartphonu - na stránce online.flexibooks.cz.

 • Aktuálně jsou v online čtečce dostupné pouze tituly Nakladatelství Fraus a Eduko.

Výpůjční doba e-knih a audioknih

Výpůjční doba e-knihy/audioknihy je 31 dnů a skončí automaticky. Výpůjčku nelze vrátit před termínem a nelze ji prodloužit.

Pobočky, kde lze využít tuto službu