Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Výročí 100 let KJM

Knihovna má 100 let! Celý rok 2021 se tak ponese ve znamení oslav a překvapení, která pro vás chystáme. Vše pohromadě najdete v nové záložce hlavního menu 100 let KJM.

Od 1. června do 30. září probíhá Velké putování za poznáním Knihovny Jiřího Mahena – putovní hra, po jejímž úspěšném ukončení budete odměněni cennými dary a dostanete šanci ucházet se o část pokladu.

Knihovna své výročí připomněla výstavou 100 let, 100 otisků KJM. Nyní můžete jednotlivé panely z výstavy postupně najít i na našich pobočkách. Tabulka s rozpisem ke stažení zde.


Letní otevírací doba

Upozorňujeme, že od 1. 7. do 31. 8. platí letní otevírací doba. Ústřední knihovna je v pátek zavřená (s výjimkou Zákaznického centra) a řada malých poboček zavře i na celý měsíc. Celý letní provoz najdete zde.


Brněnská muzejní noc 2021 – Mahenka slaví 100 let

Po roční odmlce je zde opět Brněnská muzejní noc, které se tradičně účastníme, i když tentokrát v netradičním termínu – 7. srpna 2021. Tak přijďte do Ústřední knihovny (Kobližná 4) nebo Mahenova památníku (Mahenova 8) a buďte u toho! Program najdete zde.


Výstava 100 let, 100 otisků KJM na pobočkách

Knihovna své výročí připomněla výstavou fotografií míst, která jsou spjata s knihovnou a s osobou Jiřího Mahena nazvanou 100 let, 100 otisků KJM. Nyní můžete jednotlivé panely z výstavy postupně najít i na našich pobočkách. Tabulka s rozpisem ke stažení zde.


Knihovna pomáhala s uklízením škod po tornádu v Břeclavi

Nabídli jsme pomocnou ruku Charitě Břeclav a ve středu 7. 7. vyjela skupina našich zaměstnanců vyklízet ubytovnu poničenou tornádem a určenou k demolici, ze které vynesli čtyři kontejnery odpadu. Ostatní, kteří se nemohli zúčastnit osobně, mezi sebou vybrali 3 400 Kč, za které se nakoupili trvanlivé potraviny pro postižené obyvatele. Věříme, že naše pomoc byla vítaná a užitečná! (fotogalerie)


KNIHOVNA ONLINE

Všechny aktivity konané online a služby knihovny poskytované elektronicky nebo online, nejen v době uzavření knihovny, naleznete v přehledu na webu KJM – Knihovna online.


Krajská hygienická stanice poděkovala knihovně za pomoc

Z knihovníků se v době uzavření stali pracovníci trasovacího centra. Za tuto pomoc během pandemie poděkovala knihovně Krajská hygienická stanice JmK při setkání ve čtvrtek 10. června. Setkání se konalo za účasti hejtmana JmK Mgr. Jana Grolicha a primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové (fotogalerie).


Medlánky jsou TOP Komunitní knihovnou JmK 2020

V pátek 14. 5. 2021 byla z rukou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha pobočce Medlánky předána cena Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2020 v kategorii nad 5.000 obyvatel, a také ocenění TOP Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2020.


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku