Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Aktuality

Výročí 100 let KJM

Knihovna má 100 let! Celý rok 2021 se tak ponese ve znamení oslav a překvapení, která pro vás chystáme. Vše pohromadě najdete v nové záložce hlavního menu 100 let KJM.

Aktuálně k výročí probíhá výstava fotografií 100 let, 100 otisků Knihovny Jiřího Mahena v Brně, která je umístěna v ulici Pohořelec nedaleko knihovny.

Od 1. června do 30. září probíhá také Velké putování za poznáním Knihovny Jiřího Mahena – putovní hra, po jejímž úspěšném ukončení budete odměněni cennými dary a dostanete šanci ucházet se o část pokladu.


KNIHOVNA ONLINE

Všechny aktivity konané online a služby knihovny poskytované elektronicky nebo online, nejen v době uzavření knihovny, naleznete v přehledu na webu KJM – Knihovna online.


Letní otevírací doba

Milí čtenáři a návštěvníci, od 1. 7. do 31. 8. bude platit letní otevírací doba. Ústřední knihovna bude mít v pátek zavřeno (s výjimkou Zákaznického centra) a řada malých poboček zavře i na celý měsíc. Celý letní provoz najdete zde.


Pobočky KJM

Uzavření poboček v Jehnicích a Ořešíně

Z důvodu nemoci jsou od úterý 15. 6. uzavřeny pobočky v Jehnicích (nám. 3 května) a v Ořešíně (U Zvoničky 4). Termíny návratů budou u všech výpůjček prodloužené. Děkujeme za pochopení.

Pobočka v Chrlicích od 3. 6. otevřena

Od čtvrtka 3. června bude opět otevřena pobočka v Chrlicích (Chrlické nám. 2). Vzhledem k jejímu umístění v Centru sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením je nutné dodržovat hygienická opatření stanovená Centrem, zejm. prokázání bezinfekčnosti. Podrobné informace o podmínkách umožňujících vstup najdete zde: http://www.centrumchrlice.cz .

Pobočka Na Křižovatce od 2. 6. otevřena

Od středy 2. června 2021 bude pobočka Na Křižovatce (Křížová 24) opět otevřena v plném režimu. Vnitřní prostory pobočky budou otevřené pro veřejnost vůbec poprvé od dokončení rekonstrukce v prosinci roku 2020, tak to nepromeškejte! Studenti MUNI se na vás budou těšit.


Krajská hygienická stanice poděkovala knihovně za pomoc

Z knihovníků se v době uzavření stali pracovníci trasovacího centra. Za tuto pomoc během pandemie poděkovala knihovně Krajská hygienická stanice JmK při setkání ve čtvrtek 10. června. Setkání se konalo za účasti hejtmana JmK Mgr. Jana Grolicha a primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové (fotogalerie).


Magnesia Litera 2021

V letošním ročníku literárních cen se Knihou roku stala Shakespearova Anglie Martina Hilského, která představuje podrobný vhled do společnosti doby alžbětinské a podle poroty je vrcholem autorova celoživotního zájmu o dílo Williama Shakespeara. Výsledky ostatních kategorií najdete zde . Knihy si můžete vypůjčit z polic naší knihovny.


Medlánky jsou TOP Komunitní knihovnou JmK 2020

V pátek 14. 5. 2021 byla z rukou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha pobočce Medlánky předána cena Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2020 v kategorii nad 5.000 obyvatel, a také ocenění TOP Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2020.


Dotazy a podněty ke knihovnímu systému ARL

Dotazy, připomínky a podněty k novému knihovnímu systému a katalogu nám můžete psát na e-maily aktualizace1@kjm.cz a aktualizace2@kjm.cz.


 

Vytisknout stránku Vytisknout stránku