Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

O pracovišti

Knihovna pro dospělé čtenáře je personálně i prostorově největším pracovištěm Ústřední knihovny. S jejími pracovníky se můžete setkat v přízemí v centrální hale, kde probíhají úkony spojené s půjčováním knih, nebo v 1. patře (2. NP), kde jsou umístěny volné výběry knih, časopisy a sklad. V r. 2015 byly prostory knihovny technicky zhodnoceny a interiérově dovybaveny.


Volné výběry

Ve volných výběrech najdete všechny časopisy k absenčnímu půjčování a také 38 tisíc svazků beletrie a 24 tisíc svazků naučné literatury.

K vyhledávání potřebných titulů slouží 15 počítačových pracovišť s on-line katalogy, další je navíc umístěn přímo ve výpůjční hale a slouží k rychlé orientaci. V oddělení naučné literatury se nachází televizní lupa, která slouží ke zvětšení textového a obrazového materiálu. V půjčovnách je možné se připojit k Wi-Fi.

Sklady

Ve skladě jsou umístěny zbývající fondy (54 214 svazků), především starší literatura a duplikáty, ale také knihy na kauci, knihy s přílohami, mapy (920) a bibliofilské tisky (242). Skladová literatura je pro vás vyhledána a připravena do 30 minut na základě elektronické objednávky, kterou vám může zprostředkovat i pracovnice knihovny. Na dvou informačních místech ve volných výběrech vám knihovnice rády pomohou s vyhledáním konkrétního titulu nebo poradí s výběrem vhodné literatury podle vašich požadavků.

Nové technologie a interiér

V rámci projektu Knihovna pro město II – Vzdělávání na míru prošla v r. 2015 Knihovna pro dospělé interiérovou úpravou čtecích míst, její oddělení byla doplněna PC kiosky s přístupem do on-line katalogu a čtecím zařízením pro slabozraké čtenáře.

      Čtecí místo                                                                          Čtecí zařízení


Fotogalerie prostor

Vytisknout stránku Vytisknout stránku