Chrlice

Upozorňujeme, že od 25. 7. do 8. 8. 2024 je pobočka uzavřena.
Dnešní otevírací doba: zavřeno
Lokalita: Chrlické nám. 2, 643 00 Brno
Vedoucí: Marta Šmejkalová

Otevírací doba

Základní otevírací doba
Před přestávkou Po přestávce Dnes
Pondělí zavřeno
Úterý zavřeno
Středa zavřeno
Čtvrtek 13:00 - 18:00
Pátek zavřeno Dnes
Sobota zavřeno
Neděle zavřeno

O knihovně

Knihovna patří mezi nejmenší pobočky KJM a poskytuje základní výpůjční a informační služby čtenářům všech věkových kategorií. Široké veřejnosti nabízí kvalitní knižní fond (beletrie a naučná literatura pro děti a mládež i dospělé čtenáře),  ale také  audioknihy, hračky a didaktické pomůcky z projektu Lekotéka, deskové hry, deštníky a brýle. Prostřednictvím on-line katalogu čtenářům zpřístupňuje články v elektronické podobě a umožňuje půjčovat a stahovat e-knihy. Pobočka spolupracuje s místními MŠ a ZŠ, pro které realizuje vzdělávací programy. V roce 2013 došlo k obnovení provozu pobočky, v roce 2014 pobočka obdržela ocenění Nejlepší knihovna Jihomoravského kraje pro okres Brno-město.

Ke znovuotevření pobočky přispěla zejména podpora ÚMČ Brno-Chrlice a vstřícnost Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením, se kterým pobočka úzce spolupracuje a jež se stalo jejím novým sídlem. Pobočka využívá výměnný fond, který nabízí i novinkové tituly. Nákup výměnného fondu je financován z dotace Jihomoravského kraje na výkon regionálních funkcí knihoven v JMK.

Dopravní dostupnost

Autobusem

autobus č. 64, zastávka Chrlické náměstí

Přehled akcí a událostí

Přehled akcí a událostí

Vybrané služby na pobočce

Níže je přehled vybraných služeb, které na pobočce můžete získat.

Prohlédněte si katalog této pobočky

Příměstský tábor v Chrlicích (červenec 2023)
Návštěva dětí z černovického příměstského tábora, které zavítaly nejen na pobočku KJM, ale také do Centra sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením.

Fotogalerie / akce