Královo Pole

Vážení čtenáři, upozorňujeme, že pobočka je od 8. 4. do 30. 9. 2024 z důvodu rekonstrukce uzavřena. Všechny výpůjčky jsou posunuty do doby znovuotevření pobočky. Pro vrácení a půjčení dokumentů mohou čtenáři využít služeb všech ostatních provozů KJM. Návratový box je po dobu rekonstrukce uzavřený. Děkujeme za pochopení.
Dnešní otevírací doba:
Lokalita: Palackého 164, 612 00 Brno

O knihovně

Pobočka patří k největším provozům KJM, má dostatek fondu pro děti i dospělé čtenáře, 500 CD mluveného slova a 25 odebíraných periodik. Nabízí Family Point i dětský koutek. Pořádá akce pro veřejnost (mj. cestovatelské besedy a vzdělávací akce na různá témata), organizuje pravidelné měsíční výstavy. Spolupracuje s handicapovanými dětmi i dospělými, funguje zde Čtenářský klub pro seniory a pravidelně se zapojuje do Erbovních slavností Králova Pole.

Poskytuje výpůjční a informační služby, veřejný internet i kopírování z fondu KJM. Pro MŠ a ZŠ realizuje vzdělávací programy. Je zapojena do projektu Lekotéka, má velké množství hraček a didaktických pomůcek, Albi knížek i muzikoterapeutických nástrojů. Pravidelně se zapojuje do projektů Bookstart – S knížkou do života, Poprvé do školy – Poprvé do knihovny, Knížka pro prvňáčka či Šňůrka plná písmenek.

Činnost pobočky je každoročně podporována ÚMČ Brno-Královo Pole.

Dopravní dostupnost

Tramvají

tramvaj č. 1 zastávka Tylova

Autobusem

autobusy 41, 42, 70 a 71, zastávka Tylova

Autem

Parkoviště u pobočky

Vybrané služby na pobočce

Níže je přehled vybraných služeb, které na pobočce můžete získat.

Prohlédněte si katalog této pobočky