Kohoutovice

Vážení čtenáři, informujeme, že z důvodu rekonstrukce je pobočka od 7. 8. 2023 do (pravděpodobně) 1. 3. 2024 uzavřena. Návratový box je po dobu rekonstrukce rovněž uzavřen, vracet a půjčovat dokumenty je možné na všech provozech KJM. Děkujeme za pochopení.
Dnešní otevírací doba:
Lokalita: Libušina tř. 27, 623 00 Brno
Vedoucí: Dagmar Vojáčková

O knihovně

Knihovna patří ke stěžejním pobočkám KJM. Spolupracuje s místními MŠ a ZŠ, pro které realizuje vzdělávací programy. Aktivně se účastní projektů na podporu dětského čtenářství, pořádá akce pro veřejnost, výstavy děl místních výtvarných umělců a prací žáků zdejších škol či výtvarné dílny pro děti. Ve spolupráci s Klubem seniorů realizuje rovněž besedy s cestopisnou tematikou. Prostřednictvím on-line katalogu čtenářům zpřístupňuje články v elektronické podobě a umožňuje půjčovat a stahovat e-knihy. Pro větší přehlednost jsou na pobočce zvlášť vyčleněny některé specifické knižní žánry, k půjčení jsou zde rovněž Albi knihy, hračky a pomůcky z projektu Lekotéka, deštníky a brýle. Od roku 2011 je na pobočce zřízen Family Point s přebalovacím pultem. Před pobočkou je umístěn návratový box na knihy. Literární lavička místní pobočky se nachází před ZŠ a MŠ Chalabalova.

Činnost pobočky je podporována ÚMČ Brno-Kohoutovice, což umožňuje mj. pravidelně dokupovat literaturu zaměřenou na výchovu dětí a rozvoj osobnosti.

Dopravní dostupnost

Autobusem

trolejbus č. 37, zastávka Jírovcova autobus č. 50, zastávka Jírovcova

Vybrané služby na pobočce

Níže je přehled vybraných služeb, které na pobočce můžete získat.

Katalog

Prohlédněte si katalog této pobočky