Líšeň

Upozorňujeme, že pobočka je od 1. 6. do 30. 9. 2024 uzavřena z důvodu rekonstrukce. Všechna data výpůjček jsou posunuta do doby znovuotevření pobočky. Návratový box je po dobu rekonstrukce rovněž uzavřen. Čtenáři mohou využít služeb všech ostatních provozů KJM. Děkujeme za pochopení.
Dnešní otevírací doba:
Lokalita: Jírova 2, 628 00 Brno
Vedoucí: Bc. Vendula Foldynová

O knihovně

Knihovna patří k největším pobočkám KJM s kvalitním knižním fondem, který je hojně využíván i návštěvníky jiných poboček. Od roku 2003 sídlí v objektu v sousedství ÚMČ Brno-Líšeň. Spolupracuje s místními MŠ a ZŠ (realizuje vzdělávací programy), aktivně se účastní projektů na podporu dětského čtenářství a pořádá pravidelné výstavy a soutěže pro děti. Spolupracuje také s denním stacionářem Effeta, pro jehož klienty pořádá mj. výtvarné dílny a výstavy prací. Pobočka nabízí rovněž hračky a didaktické pomůcky z projektu Lekotéka, CD, deštníky a brýle. Prostřednictvím on-line katalogu čtenářům zpřístupňuje články v elektronické podobě a umožňuje stahovat a půjčovat e-knihy. Na pobočce je umístěn box na knihy a od roku 2012 zřízen Family Point s přebalovacím pultem. Přístup pro vozíčkáře do oddělení pro dospělé umožňuje plošina.

Díky pravidelným finančním příspěvkům ÚMČ Brno-Líšeň je knižní fond pobočky doplňován o nové tituly, jež se odvíjejí od požadavků čtenářů.

Dopravní dostupnost

Tramvají

tramvaj č. 8, zastávka Jírova

Autobusem

trolejbus č. 27, zastávka Rotreklova, autobusy č. 55 a 78, zastávka Jírova

Autem

parkoviště u ÚMČ Brno - Líšeň

Přehled akcí a událostí

Přehled akcí a událostí

Vybrané služby na pobočce

Níže je přehled vybraných služeb, které na pobočce můžete získat.

Prohlédněte si katalog této pobočky