Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Bystrc, Vondrákova 15


Pobočky

Bystrc

Otevírací doba

ZAVŘENO, viz aktuálně


Zobrazit na mapě › Fotogalerie ›

Bystrc, Vondrákova 15

 
Vedoucí:Jaroslava Růžová
Telefon778 880 032
E-mail:vondrakova@kjm.cz

Aktuálně

Pobočka je od pondělí 14. 9. z provozních důvodů do odvolání uzavřena. Termíny vrácení dokumentů a vyzvednutí rezervací byly posunuty do doby otevření. Knihy je možné vrátit do návratového boxu. Na pobočce byl potvrzen výskyt nemoci Covid-19. Při dodržení ochranných opatření je riziko možné nákazy velmi nízké. Děkujeme za pochopení.

O knihovně

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2075/big/20180425_135708.jpgZ důvodu nevyhovujícího technického stavu prošla knihovna stavební revitalizací s cílem zlepšení komfortu služeb. Návštěvníci ocení rozšířené prostory, vybavení nejmodernějšími technologiemi a širokou škálu služeb s pestrou knižní a doprovodnou nabídkou.

Nabízíme

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2341/big/DSC_0249.jpgVe zrenovované pobočce se nachází dospělé a dětské oddělení a čítárna se studovnou a relaxační zónou. Novinkou je společenský sál vybavený audiovizuální technikou, který pozvedne vzdělávací a programovou nabídku pro děti i dospělé (tvůrčí dílny, společná čtení, přednášky, setkání s autory aj.). Rodičům s malými dětmi slouží Family Point, kde si maminky v klidu nakrmí a přebalí dítě, a hrací koutek. Interaktivní technologie zastupuje samoobslužné půjčování a vracení knih či dotykový stůl s výukovou aplikací o knihovně a Bystrci. Samozřejmostí zůstává přístup k internetu pro veřejnost.

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2341/big/DSC_0237.jpgŠiroké veřejnosti knihovna nabízí bohatý knižní fond včetně časopisů (beletrie a naučná literatura pro děti, mládež a dospělé), prostřednictvím on-line katalogu získají uživatelé přístup k článkům v elektronické podobě nebo si mohou stáhnout či půjčit e-knihy. K dispozici je CD s mluveným slovem, hračky a pomůcky z projektu Lekotéka, tematické kufříky, nechybí ani deštníky a brýle.

http://data.kjm.quonia.cz/tmp/gal2341/big/DSC_0234.jpgI nadále pokračuje spolupráce se školami, školkami ( nabídka pořadů pro školní rok 2019/2020)., klubem seniorů, klubem maminek Kaštánek, s Domovinkou aj. Pobočka je otevřená aktivitám místních občanů a prezentaci jejich zájmové činnosti. Promění se v bezbariérové multifunkční centrum s dostatkem prostoru a vybavením pro trávení volného času, zábavu a vzdělávání.

Dopravní dostupnost: autobus č. 50, 51 a 52, zastávka před pobočkou, trolejbus č. 30, zastávka Vondrákova


Odebírané časopisy:19
Knihovní fond:28 445 knihovních jednotek z toho 3 515 CD

Automatizace:ano
Kopírování:A4 z fondu knihovny
Internet:ano, 4 PC pro veřejnost

Přistupnost
pro handicapované:
ano

Vytisknout stránku Vytisknout stránku