Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Štýřice, Vojtova 7


Pobočky

Střed

Otevírací doba

 

Po 10:00-12:00
13:00-18:00
Út 10:00-12:00
13:00-18:00
Čt 10:00-12:00
13:00-18:00
10:00-15:00

Zobrazit na mapě › Fotogalerie ›

Štýřice, Vojtova 7

 
Vedoucí:Alena Heinrichová
Telefon778 402 651
E-mail:vojtova@kjm.cz

O knihovně

Pobočka na Vojtově 7 je umístěna v přízemí bytového domu a má bezbariérový přístup. Je koncipována na 2 oddělení – v přízemí oddělení dospělých čtenářů, studovna, přednáškový sál a veřejné internety a v 1 patře dětské oddělení s hracím koutkem. Pobočka nabídne svým čtenářům kvalitní knihovní fond, CD s mluveným slovem, hračky, deskové hry a didaktické pomůcky z projektu Lekotéka a 15 titulů časopisů různorodých žánrů.

Pobočka se zapojí do automatizované sítě knihoven Jiřího Mahena, což umožňuje čtenářům s jedním čtenářským průkazem navštěvovat všechny provozy KJM. Návštěvníci pobočky ocení velké prostory, vybavené nejmodernějšími technologiemi a širokou škálu služeb s pestrou knižní i doprovodnou nabídkou.

V nové pobočce se nachází dospělé a dětské oddělení, čítárna se studovnou. Novinkou je společenský sál vybavený audiovizuální technikou, který pozvedne vzdělávací programy pro děti i dospělé (tvůrčí dílny, společná čtení, přednášky, setkání s autory, aj). Rodičům s malými dětmi bude sloužit Family Point, kde si rodiče mohou v klidu nakrmit a přebalit dítě. A v dětském oddělení je pro děti k dispozici hrací koutek.

Široké veřejnosti knihovna nabízí bohatý knižní fond pro dospělé i děti, včetně časopisů. Prostřednictvím on-line katalogu získají uživatelé přístup k článkům v elektronické podobě nebo si mohou stáhnout e-knihy. K dispozici je také CD s mluveným slovem, hračky, deskové hry a didaktické pomůcky z projektu Lekotéka. Samozřejmostí je přístup na bezplatný veřejný internet.

Před knihovnou je umístěn návratový box na knihy, který slouží k větší čtenářské kvalitě služeb.

Nabídka besed pro školy

Dopravní dostupnost:
tramvaj č. 2, 5 a 6, zastávka Nemocnice Milosrdných bratří
tramvaj č. 8, zastávka Vojtova


Odebírané časopisy:16
Knihovní fond:9 000 knihovních jednotek

Automatizace:ano
Kopírování:A4 z fondu knihovny
Internet:ano, 3 PC pro veřejnost

Přistupnost
pro handicapované:
ano

Vytisknout stránku Vytisknout stránku