Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | EnglishBohunice

Otevírací doba

 

Po 13:00-18:00
Út 10:00-12:00
  13:00-18:00
Čt 10:00-12:00
  13:00-18:00
10:00-15:00

Zobrazit na mapě › Fotogalerie ›

Bohunice, Lány 3

 
Vedoucí:Roman Pospíšil
Telefon547 211 746
E-mail:lany@kjm.cz

O knihovně

Knihovna patří ke stěžejním pobočkám. Sídlí v příjemném prostředí rekonstruované školy zároveň s bohunickou pobočkou CVČ Lužánky. Kontaktní místo Informačního střediska EUROPE DIRECT. Pro svůj kvalitní fond je hojně využívána i návštěvníky z ostatních automatizovaných provozů. Pobočka spolupracuje s místními MŠ, ZŠ a ŠD, pro které realizuje vzdělávací programy:  nabídka pořadů. Aktivně se účastní projektů na podporu dětského čtenářství. Pořádá pravidelné odpolední čtení pro nejmenší čtenáře ve věku od 3 do 6 let a realizuje řadu akcí pro veřejnost.

ViRTUÁLNÍ prohlídka


Pro občany MČ Brno-Bohunice pořádá výstavy a vzdělávací pořady. Pracovnice pobočky jsou velmi nápadité a vymýšlí nové formy aktivit, do kterých se snaží maximálně zapojit bohunické občany. V r. 2015 bylo 20. výročí spojení činnosti Centra volného času s pobočkou KJM v budově bývalé školy na Lánech a při této příležitosti byla pobočka zcela převybavena novým mobiliářem. Na pobočce je umístěn box na knihy a půjčuje deštníky a brýle. Prostřednictvím on-line katalogu lze získat přístup k článkům v elektronické podobě či stahovat a půjčovat e-knihy. Je zde umístěn návratový box na knihy.

Dopravní dostupnost:
tramvaj č. 6 a 8, zastávka Běloruská
autobus č. 50, zastávka Vyhlídalova


Odebírané časopisy:14
Knihovní fond:30 676 knihovních jednotek, z toho 254 CD

Automatizace:ano
Kopírování:A4 z fondu knihovny
Internet:ano, 3 PC pro veřejnost

Přistupnost
pro handicapované:
ano

Poznámka

  • pod MČ Brno-jih spadají pobočky Komárov, Horní Heršpice a Přízřenice
  • pod MČ Brno- sever spadají pobočky Soběšice, Černá Pole, Husovice a Lesná
  • pod MČ Brno-střed spadá Ústřední knihovna, In-centrum, Mahenův památník a pobočka Staré BrnoVytisknout stránku Vytisknout stránku