Přejít na obsah Přejít na hlavní menu Přejít na podmenu
Česky | English

Wi-Fi v Ústřední knihovně KJM

K síti Wi-Fi se lze zdarma připojit v Ústřední knihovně (Kobližné 4) během provozní doby ve všech veřejně dostupných místech knihovny (zhoršená dostupnost Wi-Fi signálu může být na schodišti, chodbách apod.). K dispozici jsou dvě sítě Wi-Fi.

1) síť kjm-navstevnik

Síť je určena pro návštěvníky knihovny bez platné registrace nebo pro čtenáře, kteří nemají vytvořeno připojení k síti kjm-ctenar. Návštěvník se přihlásí na základě vygenerovaného hesla, které platí dvě hodiny (hesla na vyžádání sdělí pracovník u výpůjčního pultu v 1. NP, ve 2. NP na Informačních službách nebo ve 3. NP v Hudební knihovně).

2) síť kjm-ctenar

Pro čtenáře KJM s platnou registrací v automatizované síti KJM je výhodnější síť kjm-ctenar. Po počátečním nastavení přístupu k síti (viz níže) již nebude nutné se při každé další návštěvě Ústřední knihovny zdržovat zadáváním přihlašovacích údajů.


Návod pro připojení k síti kjm-ctenar

pro notebooky s Windows ME, Windows 7, Windows 8

1. Stáhněte a nainstalujte tento soubor .
2. Restartujte počítač.
3. Zobrazte si seznam dostupných sítí a připojte se k síti kjm-ctenar.
4. Po chvíli budete vyzváni k zadání přihlašovacích údajů. Uživatelé registrovaní před rokem 2019 použijí stejné údaje jako při přihlášení do katalogu knihovny – jako jméno číslo čtenářského průkazu, heslo může být ve tvaru RRMMDD. Noví uživatelé si tvoří heslo k wi-fi prostřednictvím čtenářského konta (viz. níže).

pro zařízení s Android

1. Vyhledejte dostupné Wi-Fi sítě.
2. Vyberte síť kjm-ctenar.
3. V přihlašovací obrazovce vyplňte pole: „Totožnost" číslo čtenářského průkazu a „Zadejte heslo" prvních 6 čísel RRMMDD (stávající čtenář) nebo Vámi nastavené heslo (nový čtenář, viz níže).
4. Stiskněte tlačítko „Připojit".
5. Po chvíli by mělo dojít k připojení k síti kjm-ctenar.U jednotlivých verzí Androidu může být přihlašovací obrazovka s mírnými odlišnostmi. Návod byl vypracován pro verzi 4.4.2.

Nastavení hesla k síti kjm-ctenar pro nové čtenáře

V katalogu IPAC po přihlášení do svého čtenářského kontanastavení účtu si můžete nastavit heslo k Wi-Fi kjm-ctenar. Je možné použít stejné heslo, které používáte pro přihlášení do čtenářského konta.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku